Curlie

Par Curlie

Curlie (agrāk DMOZ, Atvērtā Kataloga Projektu, AKP) ir lielākais un aptverošākais cilvēku rediģētais katalogs visā Tīmeklī. To veido un uztur milzīgs pulks brīvprātīgu redaktoru visā pasaulē.

Tīmekļa Republika

Tīmeklis turpina augt satriecošā ātrumā. Automātiskie meklētāji aizvien lielākā skaitā gadījumu nespēj uz pieprasījumiem sniegt noderīgus rezultātus. Maksas katalogu nelielie redaktoru kolektīvi netiek galā ar pieteikumiem, kā rezultātā cieš gan šo katalogu kvalitāte, gan apjoms. Viņi nespēj sekot Interneta pieaugumam.

Tā vietā lai cīnītos ar sprādzienam līdzīgo Interneta pieaugumu, Curlie nodrošina iespēju Internetam organizēties saviem spēkiem. Internetam augot pieaug arī Tīmekļa pilsoņu skaits. Katrs no šiem pilsoņiem var sakārtot kādu nelielu Tīmekļa daļu un pasniegt to pārējiem, atlasot nelietderīgo, nekvalitatīvo un paturot vienīgi labāko saturu.

Noteicošais Tīmekļa Katalogs

Atvērtais Katalogs seko pa pēdām 20. gs. nozīmīgākajiem redaktoru/atbalstītāju projektiem. Tā pat kā Oksfordas Angļu valodas Vārdnīca pateicoties brīvprātīgajiem kļuva par noteicošo vārdu par visiem vārdiem, Atvērtais Katalogs tai seko pa pēdām lai kļūtu par noteicošo Tīmekļa Katalogu.

Atvērto Katalogu ir radījis Atvērtā Koda kustības gars un tas ir vienīgais nozīmīgais katalogs, kas 100% ir bezmaksas. Šeit nav un nebūs maksa par vietnes ievietošanu katalogā un/vai par kataloga datu lietošanu. Curlie dati bez maksas ir pieejami ikvienam, kurš piekrīt un pilda brīvā izmantojuma licences nosacījumus.

Tu Vari Veikt Būtiskas Izmaiņas

Kā jebkurā sabiedrībā tu saņem to ko dod. Curlie nodrošina iespēju ikvienam veikt savu ieguldījumu.

Pieteikšanās ir pavisam vienkārša: izvelies tēmu kurā orientējies un piesakies. Sadaļu rediģēšana kaulus nelauž. Redaktoru rīcībā ir plašs rīku klāsts kas ļauj zibenīgi pievienot, dzēst un atjaunot informāciju. Ziedojot tik dažas minūtes sava laika, tu vari padarīt Tīmekli labāku un tikt novērtēts kā savas izvēlētās tēmas eksperts.

Pievienojies Curlie

Izvēlies sadaļu, kuru vēlies uzturēt. Seko saitei "Piesakies brīvprātīgi rediģēt šo sadaļu" attiecīgās sadaļas lapas lejas daļā. Jāņem vērā ka dažām sadaļām šī pieteikuma saite nav uzrādīta. Tādā gadījumā ir jāmeklē dziļāka apakšsadaļa kura arī šķiet interesanta un jāpiesakās tur. Redaktori, kuri ir uzkrājuši zināmu pieredzi, vēlāk var pieteikties vispārīgākai/augstākai sadaļai.

Turpmākā Informācija