Curlie

Apie Curlie

Curlie (anksčiau DMOZ, Atviro katalogo projekto, ODP) tai didžiausias ir išsamiausias žmonių redaguojamas katalogas internete. Jį kuria ir prižiūri plati pasaulinė savanorių redaktorių bendruomenė.

Interneto respublika

Žiniatinklio apimtis auga milžiniškais tempais. Automatinės paieškos varikliais vis dažniau pasirodo nepajėgūs pateikti naudingus atsakymus į užklausas. Komerciniai katalogai su nedideliu apmokamų darbuotojų skaičiumi nesugeba susitvarkyti su pasiūlomų svetainių kiekiu, todėl tokių katalogų kokybė ir išsamumas smarkiai nukenčia. Nesugebant prilygti interneto augimo tempams, nuorodos tampa vis mažiau aktualios.

Užuot kovojus prieš milžinišką žiniatinklio augimą, Curlie katalogas suteikia priemonę internetui susiorganizuoti pačiam . Internetui augant, kartu didėja ir interneto piliečių (aktyvių vartotojų) skaičius. Kiekvienas pilietis gali sutvarkyti mažą interneto dalelę ir pateikti ją visiems naršytojams, išmesdamas prastą nenaudingą informaciją ir palikdamas tik vertingiausią turinį.

Pilnas žiniatinklio katalogas

Curlie katalogas seka svarbiausiųjų 20 amžiaus savanorių kurtų projektų pėdomis. Lygiai kaip Oxford English Dictionary anglų kalbos žodynas savanorių pastangų dėka tapo pagrindiniu informacijos apie žodžius šaltiniu, Curlie katalogas siekia tapti geriausiu interneto katalogu.

Curlie katalogas įkurtas Atviro kodo judėjimo dvasia, ir yra vienintelis didelis visiškai nemokamas katalogas. Nėra ir niekada nebus jokio mokesčio už svetainės įtraukimą į katalogą ir/arba šio katalogo duomenų panaudojimą. Curlie katalogo duomenys yra laisvai prieinami kiekvienam, sutinkančiam su mūsų licencija.

Jūs galite padėti

Kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, kiek duosi, tiek ir gausi. Curlie katalogas suteikia kiekvienam galimybę prisidėti.

Prisijungti lengva: pasirinkite temą, kuria domitės, ir prisijunkite. Kategorijos redagavimas yra lengvas. Mes turime daug įrankių, padedančių lengvai pridėti, ištrinti ir atnaujinti nuorodas per kelias sekundes. Kelios minutės jūsų laiko padės internetui tapti geresne vieta, o jums - būti pripažintam kaip pasirinktos temos ekspertui.

Prisijunkite prie Curlie

  1. Susiraskite kategoriją, kurią norėtumėte prižiūrėti.
  2. Paspauskite nuorodą Pasisiūlykite tapti šios kategorijos redaktoriumi puslapio apačioje.

Kai kuriose kategorijose tokios nuorodos nėra, šiuo atveju pasirinkite siauresnę kategoriją, kurioje norėtumėte redaguoti, ir pasisiūlykite ten. Kai tapsite redaktoriumi ir įgausite patirties, galėsite redaguoti ir didesnes kategorijas.

Daugiau informacijos